e-Factory – Twoja droga do Przemysłu 4.0

Targi Automaticon to największa impreza automatyki i robotyki w Polsce z ponad 20-letnią historią. Niewątpliwie jest to obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu osób powiązanych z branżą, fanatyków nowych technologii i poszukujących innowacyjnych rozwiązań w swoich firmach.

Dawniej stanowiska zrobotyzowane wydawały się filmem science fiction rodem z Japonii, podczas gdy obecnie w wielu zakładach jest to standard. Targi Automaticon są idealnym miejscem, aby przyjrzeć się najbardziej interesującym rozwiązaniom.

Podczas tegorocznych Targów Automaticon zabierzemy Państwa w podróż do Przemysłu 4.0. Przedstawimy naszą japońską koncepcję Przemysłu 4.0 pod nazwą e-F@ctory, którą systematycznie wdrażamy od 14 lat. Wyjaśnimy, w jaki sposób budować innowacyjne zakłady oraz jak być konkurencyjnym na rynku, czyli redukować koszty i minimalizować czas wprowadzenia nowych produktów na rynek przez użycie szybszych, bardziej elastycznych oraz efektywniejszych systemów produkcji. W jaki sposób? Możliwości jest wiele, m.in. poprzez integrowanie sterowania, zbieranie oraz monitorowanie danych czy inteligentne zrobotyzowanie zakładów. Jak widać, mamy nie tylko koncepcję, ale również rozwiązanie.

Pierwszy przystanek na stoisku targowym ma na celu przedstawienie rozwiązania e-F@ctory oraz komunikacji po sieci CC-Link IE, które wpisują się w wizję Przemysłu 4.0. Następnie przejdziemy do demo „Świadome zarządzanie energią”, ukazującego, jak ważna jest wizualizacja danych w fabryce, aby uzyskać efektywną produkcję przy optymalizacji kosztów. Dalej 5-osiowa frezarka przedstawi możliwości optymalizacji procesów maszynowych. Maszyna CNC monitoruje procesy, energię i przesyła dane do systemu MES. Przedostatnim etapem podróży jest stanowisko z robotem, wyjaśniające najwyższy poziom elastyczności produkcji poprzez użycie wizji 3D. Na koniec zapraszamy do strefy relaksu po wycieczce!

Uchyliliśmy jedynie rąbka tajemnicy, ponieważ szczerze zachęcamy Państwa do odwiedzenia nas na targach Automaticon 2017. Jesteśmy w tym samym miejscu od 16 lat, czyli stoisko B14/C9 w hali I.


O autorze

Paulina Misterska