Metal-Technika – 20 lat doświadczenia w branży obróbczej

Metal-Technika – 20 lat doświadczenia w branży obróbczej

1996

POCZĄTEK PRODUKCJI MEBLI I ZABUDOWY DO DOMKÓW


2005

POWSTANIE WYCINARKI WAD DREWNA WD-1000 

Wycinarka wad drewna WD-1000 to wydajna, pracująca z dużą szybkością maszyna do obróbki drewna. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań przeniesienia napędu stawia ją na wysokim miejscu. Usuwanie sęków i innych wad z desek, lameli, listew teraz jest prostą, bezpieczną i szybką operacją. Obrotowy stół odbiorczy znacznie ułatwia segregację wyciętych elementów.


2006

ZAMKNIĘCIE DZIAŁU DRZEWNEGO I OTWARCIE DZIAŁU PRODUKCJI MASZYN DLA PRZEMYSŁU DRZEWNEGO


2007

PIERWSZA OPTYMALIZERKA OWD-1500

Optymalizerka OWD-1500 przeznaczona jest dla użytkowników, którzy potrzebują dokładnego cięcia desek na wymiar. Wśród opcji optymalizerki jest możliwość cięcia za jednym razem kilku desek czy belek itp., a także wycinania wad drewna z optymalizacją pomiędzy wadami. Maszyna wyposażona jest w program umożliwiający tworzenie katalogów z wymiarami. Każdy katalog może zawierać 15 konkretnych wymiarów.

ZMIANA NAZWY NA METAL-TECHNIKA


2008

PIERWSZA WYPALARKA PLAZMOWA WPA WYPRODUKOWANA PRZEZ METAL-TECHNIKĘ

Stół CNC WPA służy do cięcia blach ze stali węglowych za pomocą palników gazowych lub plazmowych. Budowa stołu zapewnia bezproblemowe wypalanie blach o znacznej grubości dzięki niezależnym prowadnicom w stosunku do wanny, na której odbywa się palenie, przez nierzadko dwa lub więcej palników gazowych. Cięcie następuje automatycznie, zgodnie z wcześniej przygotowanym programem cięcia.

POWSTANIE DZIAŁU PRODUKCJI MASZYN DLA PRZEMYSŁU METALOWEGO


2013

PRZENIESIENIE PRODUKCJI OPTYMALIZEREK NA WYCINARKĘ LASEROWĄ


2014

PIERWSZA ŚWIATŁOWODOWA WYCINARKA LASEROWA PRODUKCJI METAL-TECHNIKA

Korpus maszyn z polimerobetonu, w połączeniu z głowicą zainstalowaną na belce trawersowej z włókna węglowego, stanowi krok w kierunku poprawy tłumienia drgań obróbkowych w warunkach dużej dynamiki obróbki. Wykorzystanie głowicy z autofocusem i rezonatorów światłowodowych o różnej mocy renomowanej firmy IPG, w połączeniu ze sprawdzonym sterowaniem i napędami firmy Mitsubishi, stawia wymienioną wycinarkę w czołówce wycinarek dostępnych na polskim rynku. Wycinarki FutureCut to świetnie zintegrowane systemy, które nie wymagają dużych inwestycji przygotowawczych. Zajmują stosunkowo mało miejsca, są łatwe w obsłudze i niedrogie w eksploatacji.


2015

NOWA HALA PRODUKCYJNA


2016

OPTYMALIZERKA OWD-1600

Optymalizerka OWD-1600 jest maszyną przeznaczoną do bardzo do­kładnego cięcia poprzecznego desek (pojedynczo i w pa­kietach), kantówek, listewek, obłogów i innych. Dzięki zintegrowanym osłonom zapewnia absolutne bez­pieczeństwo pracy. Maszyna oferuje gwarantowaną precyzję cięcia (±0,2 mm). Nowością w modelu OWD-1600 jest także dynamiczny ruch piły. Można w niej zaprogramować, na jaką wysokość – zależną od grubości ciętego materiału – ma wysuwać się piła podczas cięcia. Dzięki zmniejszeniu zakresu pracy piły osiąga się znaczne przyspieszenie cyklu cięcia.O autorze

Redakcja

Administrator on-line'owego magazynu Mitsubishi Electric News.O autorze

Redakcja

Administrator on-line'owego magazynu Mitsubishi Electric News.