Rozwijaj się dzięki
robotyzacji i automatyzacji

 

Automatyzacja i robotyzacja procesów to szansa na rozwój i podnoszenie efektywności, jakości i bezpieczeństwa produkcji. Zainteresowanie robotami przemysłowymi oraz robotami współpracującymi stale rośnie, w rozwiązania zrobotyzowane inwestują już nie tylko firmy z dużym kapitałem, ale także średnie przedsiębiorstwa.

 

Poznaj wszystkie aspekty robotyzacji

 

Robotyzacja jest odpowiedzią na oczekiwania zmieniającego się świata. Roboty pozwalają na dopasowywanie produkcji do aktualnych potrzeb. Ich ruchy można dowolnie zmieniać, przystosowując do nowych działań; maszyny można też łatwo przestawiać i instalować w różnych miejscach. Nie bez znaczenia jest również fakt, że roboty są coraz łatwiejsze w obsłudze, a raz zaprogramowane mogą pracować przez długi czas bez ingerencji człowieka. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu i opcji zapisywania danych dostarczają one wielu ważnych informacji, które następnie mogą zostać wykorzystane do optymalizacji procesów produkcyjnych.

Jak wynika z raportów Międzynarodowej Federacji Robotyki (IFR), w najbliższym czasie roboty współpracujące będą otwierać nowe możliwości w wielu sektorach gospodarki. Z rozwiązań zrobotyzowanych mogą korzystać branże takie jak: przemysł samochodowy, FMCG, Food, Live Science, elektronika.

 
icon

Od 2021 roku będzie obowiązywać
tzw. ulga na robotyzację

icon

W 2018 roku szacowana liczba robotów w Polsce wynosiła 14 000 – na 10 000 osób pracujących w przemyśle przypada około 35 robotów

icon

W Niemczech jest to liczba 10-krotnie większa, na Węgrzech na tę samą liczbę pracowników przypada 78 robotów,
w Czechach 120, a na Słowacki 150

icon

Celem ulgi na robotyzację jest zwiększenie 2,5-krotnie liczby robotów w Polsce w ciągu 5 lat