Ulga na robotyzację – co znajdziesz w poradniku?

Czym jest ulga na robotyzację? Kto może z niej skorzystać? Jakie koszty kwalifikowane można odliczyć w ramach ulgi na robotyzację? Jaka jest wysokość odliczenia? Do kiedy będzie obowiązywała ulga na robotyzację? Jak właściwie przygotować się do skorzystania z tej ulgi? Jak ulga wpłynie na rozwój robotyzacji w Polsce?
Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku.

Zobacz więcej

Pobierz kompletny poradnik
“Ulga na robotyzację”

Uzupełnij formularz, by otrzymać
na maila nasz poradnik.

  Numer telefonu

  Ulga na robotyzację – poradnik dla przedsiębiorców

  Polscy przedsiębiorcy doczekali się rozwiązania, które może gruntownie zmienić stan robotyzacji produkcji. Mowa oczywiście o uldze na robotyzację, która pomoże znacznie obniżyć koszty związane z zakupem i wdrożeniem robotów przemysłowych. Sprawdź, jak możesz wprowadzić swoją firmę na ścieżkę szybkiego rozwoju i poprawić swoją pozycję na rynku. Zapoznaj się z naszym poradnikiem poświęconym uldze na robotyzację.

  Zobacz więcej

  Ulga na robotyzację – ile można odliczyć?

  Ulga na robotyzację stwarza realną szansę na zmniejszenie kosztów robotyzacji. W tym programie państwo nie partycypuje w zakupie urządzeń. Koszty inwestycji ponosi przedsiębiorca, natomiast państwo zachęca go do wydania pieniędzy na robotyzację, rezygnując z części zobowiązań podatkowych. Przyjęte zasady umożliwiają skorzy-stanie z programu licznej grupie beneficjentów. W uldze na robotyzację przewidziano limit odliczenia w wysokości 50% kosztów poniesionych na robotyzację.

  Zobacz więcej

  Ulga na robotyzację – założenia i cele

  Ulga na robotyzację ma zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w robotyzację produkcji. Ustawodawca uznał, że odpowiednią formą zachęty i pomocy będzie wsparcie finansowe dla przedsiębiorstw, które nie tylko deklarują chęć robotyzacji, ale faktycznie w nią inwestują. Zdecydowano więc, że pomoc w postaci ulgi finansowej będzie udzielana po dokonaniu zakupów i wdrożeniu robotów na linii produkcyjnej.

  Zobacz więcej

  Roboty Mitsubishi Electric a ulga na robotyzację

  Według zapisów ustawy wprowadzającej ulgę na robotyzację „robot przemysłowy” to automatycznie sterowana, programowalna, wielozadaniowa, stacjonarna lub mobilna maszyna, wyposażona w co najmniej trzy stopnie swobody, posiadająca właściwości manipulacyjne bądź lokomocyjne nadające się do wykorzystania w przemyśle.

  Zobacz więcej

  Ulga na robotyzację – koszty kwalifikowane

  Większość programów wspierających przedsiębiorców definiuje, w jaki sposób można wydać otrzymane pieniądze. Dotyczy to zarówno dotacji bezpośrednich, jak i ulg podatkowych. Ustawodawca, umożliwiając skorzystanie z ulgi na robotyzację, zdefiniował tzw. koszty kwalifikowane. Jest to katalog wydatków, które zostaną uwzględnione w rozliczeniu projektu i za które przysługuje ulga.

  Zobacz więcej

  Ulga na robotyzację – najważniejsze definicje

  W przepisach wprowadzających ulgę na robotyzację pojawia się wiele definicji, z którymi warto się zapoznać. Niektóre z nich mogłyby być opacznie zrozumiane, gdyż zazwyczaj przypisujemy im inne, na ogół szersze znaczenia. Interpretacja przepisów musi być precyzyjna, dlatego przedstawiamy kilka najważniejszych definicji związanych z ulgą na robotyzację.

  Zobacz więcej
   

  Jeśli coś nadal jest dla Ciebie niejasne, skorzystaj z wiedzy naszych ekspertów.


    
   Jeśli masz problem z formularzem lub poradnik nie dotarł na Twoją skrzynkę e-mail,
   skontaktuj się z działem marketingu: marketing@mpl.mee.com