Dlaczego robot?

 

Bo to się opłaca. Robotyzacja zwiększa wydajność, jakość, elastyczność i niezawodność produkcji. Wszystko to przekłada się na podstawowy cel każdego przedsiębiorstwa – zwiększenie zysków. Eksperci firmy doradczej Deloitte szacują, że w ciągu trzech lat automatyzacja może zapewnić średnie obniżenie kosztów o 22%.


 
icon

Ponad połowa polskich przedsiębiorstw nie rozpoczęła jeszcze wdrażania automatyzacji

icon

36% z nich deklaruje, że w ich organizacjach pilotażowo pracuje zaledwie od 1 do 10 robotów

icon

66% liderów polskich firm uważa, że ich przedsiębiorstwa dysponują zasobami ludzkimi i umiejętnościami pozwalającymi na zwiększanie poziomu automatyzacji

icon

Od 2021 roku ma obowiązywać ulga na robotyzację, pozwalająca przedsiębiorcom na odliczenie 50 proc. kosztów poniesionych na inwestycje w robotyzację

 

Robot czy człowiek?

Roboty to też odpowiedź na problemy związane z zasobami ludzkimi. Nasze społeczeństwo się starzeje. Starsi, doświadczeni pracownicy przechodzą na emeryturę, a młodych jest za mało, by wypełnić luki kadrowe. Ale niedobór kadr jest tylko jednym z problemów. Do tego dochodzą jeszcze nieobecności, duża rotacja oraz rosnące oczekiwania finansowe pracowników. Tymczasem roboty są w stanie pracować 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, co zmniejsza uzależnienie produkcji od dostępności pracowników.
Automatyzacja nie jest zagrożeniem dla kadr i nie wiąże się z koniecznością zwolnień. Wręcz przeciwnie – umożliwia ona lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich przedsiębiorstwa. Pracownicy mogą zostać przesunięci do bardziej zaawansowanych i angażujących czynności, podczas gdy prace powtarzalne wykonywane są przez roboty.

 
0

Zwiększenie mocy produkcyjnej zakładu

0

Redukcja kosztów produkcji

0

Konieczność zachowania jednakowego poziomu jakości produktów

0

Problemy z wypełnieniem luk kadrowych

0

Poprawa elastyczności linii produkcyjnych

0

Konieczność podniesienia bezpieczeństwa pracy pracowników

0

Decyzja zagranicznej centrali

 
 

Robotyzacja, której potrzebujesz!

Utrzymywanie konkurencyjności na rynku wymaga od zakładów produkcyjnych ciągłego zwiększania wydajności i jakości, równocześnie zmniejszając koszty. Wiele polskich firm boryka się z problemami kadrowymi, które wynikają z niskiego bezrobocia i czynników demograficznych. Gdy brakuje rąk do pracy, rozwiązaniem jest robotyzacja. Roboty mogą zająć się prostymi i powtarzalnymi czynnościami. Ludzie dzięki temu mogą być przesunięci na bardziej atrakcyjne stanowiska. Łatwiej jest przyciągnąć nowych pracowników, a przedsiębiorstwo dalej może się rozwijać.

 
 
icon

Wyższa jakość

icon

Elastyczność produkcji

icon

Realne oszczędności

 
 
icon

Lepszy komfort pracy

icon

Większe bezpieczeństwo

icon

Wzrost wydajności

 

Polecamy