Dlaczego robot?

 

Z przeprowadzonych w połowie 2019 roku badań firmy doradczej Deloitte „Automation with intelligence” wynika, że rodzime przedsiębiorstwa zaczynają przełamywać bariery, które utrudniały im wdrażanie automatyzacji na dużą skalę i patrzą na te rozwiązania, jak na proces, który powinien dotyczyć całej organizacji. To krok w dobrą stronę, bo jak szacują eksperci Deloitte, w ciągu trzech lat automatyzacja może zapewnić średnie obniżenie kosztów o 22%.


 
icon

Ponad połowa polskich przedsiębiorstw nie rozpoczęła jeszcze wdrażania automatyzacji

icon

36% z nich deklaruje, że w ich organizacjach pilotażowo pracuje zaledwie od 1 do 10 robotów

icon

66% liderów polskich firm uważa, że ich przedsiębiorstwa dysponują zasobami ludzkimi i umiejętnościami pozwalającymi na zwiększanie poziomu automatyzacji

icon

Od 2021 roku ma obowiązywać ulga na robotyzację, pozwalająca przedsiębiorcom na odliczenie 50 proc. kosztów poniesionych na inwestycje w robotyzację

 

Korzyści wynikające z robotyzacji

Roboty to przede wszystkim odpowiedź na problemy związane z zasobami ludzkimi. Nasze społeczeństwo się starzeje. Starsi pracownicy przechodzą na emeryturę, a młodych jest za mało, by wypełnić luki kadrowe. Ale niedobór kadr jest tylko jednym z problemów. Do tego dochodzą jeszcze nieobecności związane z absencjami chorobowymi oraz rosnące oczekiwania finansowe pracowników. Tymczasem roboty są w stanie pracować 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, co zmniejsza uzależnienie produkcji od dostępności pracowników. Automatyzacja nie jest zagrożeniem dla kadr i nie wiąże się z koniecznością zwolnień. Wręcz przeciwnie – umożliwia ona jeszcze pełniejsze wykorzystanie możliwości zasobów ludzkich przedsiębiorstwa, ponieważ pracownicy mogą zostać przesunięci do bardziej zaawansowanych czynności, podczas gdy prace powtarzalne wykonywane są przez roboty.

 
0

Zwiększenie mocy produkcyjnej zakładu

0

Redukcja kosztów produkcji

0

Konieczność zachowania jednakowego poziomu jakości produktów

0

Problemy z wypełnieniem luk kadrowych

0

Poprawa elastyczności linii produkcyjnych

0

Konieczność podniesienia bezpieczeństwa pracy pracowników

0

Decyzja zagranicznej centrali

 
 

Robotyzacja, której potrzebujesz!

Utrzymywanie konkurencyjności na rynku wymaga od zakładów produkcyjnych z różnorodnych branż ciągłego doskonalenia i zwiększania wydajności oraz jakości pracy. Wiele polskich firm boryka się z problemami kadrowymi, które wynikają z niskiego bezrobocia i czynników demograficznych. Gdy brakuje rąk do pracy, rozwiązaniem jest robotyzacja procesów. Pozwala ona utrzymać niezmiennie wysoką jakość produktów, zaoszczędzić czas i pieniądze, a także wykonywać zadania, które dla człowieka mogłyby być niebezpieczne.

 
 
icon

Wyższa jakość

icon

Elastyczność produkcji

icon

Realne oszczędności

 
 
icon

Lepszy komfort pracy

icon

Większe bezpieczeństwo

icon

Wyższa jakość, elastyczność produkcji, lepszy komfort pracy i większe bezpieczeństwo

 

Polecamy