Nasze rozwiązania, twoja przyszłość

Tytułowe hasło obrazuje małą rewolucję produktową w portfolio Mitsubishi Electric w 2014 roku. Wyczekiwane premiery, nowatorskie rozwiązania rodem z przyszłości i w końcu efektowne i ultraszybkie aplikacje, dedykowane do kluczowych przemysłów.

To wszystko znalazło się w programie tegorocznych największych targów automatyki – Automaticon (Polska) oraz Amper (Czechy) w Europie Środkowo-Wschodniej. Wizualizacja naszego stoiska przypomina, co pokazaliśmy na targach. To jednak tylko wybór z prezentowanych hitów.


Wprawdzie premiera robotów serii F miała miejsce na ubiegłych targach Automaticon (nagroda Produkt Roku 2013),  jednak w tym roku zaprezentowaliśmy pełną gamę robotów, zarówno ramieniowych, jak i Scara, o udźwigach od 1 do 20 kg. Dodatkowo roboty Mitsubishi zostały uzbrojone w platformę iQ, kamery oraz czujniki siły, a wszystko to w bardzo szybkich i widowiskowych aplikacjach, dedykowanych dla szeroko pojętego przemysłu life science oraz automotive.
3 silniki serwo MR-J4, karbonowe ramiona, ilość cykli na poziomie 180 na minutę, udźwig 1 kg, powtarzalność 0,2 mm – to tylko niektóre z parametrów, jakimi dysponuje Robot Delta. Ultraszybki robot „pająk” Mitsubishi Electric był już obecny w minionym roku na targach Automaticon. W tym roku wraca jeszcze silniejszy, jeszcze ciekawszy, wyposażony w zaawansowaną aplikację, dedykowaną dla przemysłu spożywczego.
Przetwornice częstotliwości FR-A800 – Maksymalna wydajność napędów

Najnowsza generacja przetwornic FR-A800 była chyba najbardziej oczekiwaną premierą. Supernowoczesne przetwornice zostały zaprojektowane specjalnie do zastosowania w najbardziej wymagających instalacjach i maszynach. Dzięki temu możemy wykorzystać maksymalną moc i wydajność napędów, tym samym gwarantując zwiększenie efektywności i produktywności maszyn. Jednocześnie najnowsza koncepcja technologii „in-house” umożliwia optymalizację wydajności linii produkcyjnej i równowagę energetyczną. Przetwornice FR-A800 są jeszcze bardziej intuicyjne i proste w obsłudze, a także oferują rozbudowaną komunikację w standardzie. FR- A800 jest wynikiem wieloletniego rozwoju i udoskonalania popularnego poprzednika serii FR-A700. Nowa seria zapewnia znaczącą redukcję zużycia energii, jest zgodna z międzynarodowymi dyrektywami i normami, a także gwarantuje najnowsze funkcje bezpieczeństwa.

GOT 2000: Panele HMI z funkcją multi-touch i kontrolą gestami

Jeszcze łatwiejsza obsługa, rozbudowane funkcje, łatwa komunikacja i zoptymalizowana integracja – to cechy nowej serii GOT2000. W portfolio następcy sprawdzonej serii GOT1000 znajdujemy zarówno mniejsze panele, o przekątnej 8,4 cala, aż po 15-calowe pulpity do najbardziej wymagających aplikacji. Na szczególną uwagę zasługują modele z serii GT27, które są następcami GT16, charakteryzujące się intuicyjnością obsługi z funkcją multi-touch i kontrolą gestami. HMI z serii GT23 mają korzystną relację cena–wydajność. Po raz pierwszy Mitsubishi Electric zaoferowało modele bez złącza USB z przodu i z białą obudową, w odpowiedzi na wymagania stawiane w branży spożywczej oraz life science.

FX5 – nowa generacja kompaktowych sterowników PLC

Nowa seria MELSEC FX5 jest następcą zaawansowanej technologicznie i dobrze znanej serii FX3, której na całym świecie sprzedano kilkanaście milionów. FX5 jest 3 razy szybszy od poprzednika, przez co zapewnia zwiększoną wydajność linii produkcyjnych, przy minimalizacji kosztów eksploatacji i zużycia energii. Nowa seria PLC oferuje łatwiejszą obsługę i komunikację, a także jeszcze więcej funkcji w standardzie w stosunku do poprzednika, będąc jednocześnie w pełni kompatybilną z istniejącymi instalacjami FX3.


O autorze

Łukasz Sendecki