Nie zgadniesz co jeszcze potrafimy…

Mitsubishi Electric jest liderem w produkcji urządzeń elektrycznych i elektronicznych, wykorzystywanych w wielu dziedzinach. Od elektroniki, znajdującej zastosowanie w przemyśle, po komunikację satelitarną. Mitsubishi Electric korzysta z ogromnej pomysłowości i niezrównanych możliwości technologicznych do wdrażania projektów, o których większości z nas nawet się nie śniło…

Schody spiralne

W 1985 roku Mitsubishi Electric wyprodukowało pierwsze schody spiralne. Po ponad 25 latach nadal jest jedyną firmą na świecie, oferującą tego typu produkt. Sekretem jest Center Shift Method, czyli skomplikowana technologia, wymyślona przez Mitsubishi Electric – środek obrotu schodów wokół własnej osi jest przesunięty w stosunku do stopnia nachylenia, co pozwoliło osiągnąć płynny ruch obrotowy i harmonizację w ruchu pionowym. Mitsubishi Electric instaluje te zdumiewające schody na całym świecie.

Wyobraźcie sobie drapacz chmur,
który powstał tylko w celu testowania wind

Aby sprostać potrzebom naszych klientów w zakresie superszybkich wind w coraz wyższych drapaczach chmur, w miejscowości Inazawa, w Japonii, zbudowaliśmy wieżę, odpowiadającą wysokości 40 pięter. To właśnie w tym miejscu testujemy najnowszej produkcji modele szybkich wind, przeznaczone do budynków wysokościowych. Wszystkie testy, których nie możemy wykonać komputerowo, są przeprowadzane właśnie w japońskiej wieży. Dotyczy to również awaryjnego zatrzymywania się wind, kwestii bezpieczeństwa oraz komfortu przejazdu. Wszystkie informacje, zebrane podczas testów, są następnie wykorzystywane w badaniach nad rozwojem naszych produktów. Mierząca 173 m  wysokości wieża należy do najwyższej klasy budynków tego typu na świecie.

Pierwszy na świecie telewizor laserowy. Dlaczego Mitsubishi Electric jest jedyną firmą, która była w stanie go stworzyć?

Mitsubishi Electric rozpoczęło masową produkcję laserów półprzewodnikowych w 1980 r. W następnych latach firma rozwijała się w tym zakresie, tworząc wiele wyjątkowych, wysoce innowacyjnych produktów, wykorzystujących te nowatorskie urządzenia. Jedną z tego typu ekscytujących innowacji jest LaserVue®, pierwszy na świecie telewizor laserowy (od października 2008 r., na podstawie sondy Mitsubishi Electric). LaserVue umożliwia odbiór kolorów w zakresie dwukrotnie szerszym niż konwencjonalne telewizory LCD. Odtwarzając barwy – od subtelnych odcieni ludzkiej skóry po żywe, intensywne tony czerwieni – Mitsubishi stworzyło bezprecedensową jakość wyświetlanego koloru, do tej pory zarezerwowanego dla kina. Dostępne w rozmiarach do 75 cali telewizory znacznie ograniczają także pobór prądu potrzebnego do ich działania.

Bezzałogowy statek kosmiczny, który potrafi samodzielnie myśleć

HTV jest pierwszym japońskim automatycznym pojazdem bezzałogowym, przeznaczonym do dostarczania zapasów na Międzynarodową  Stację Kosmiczną (ISS). Sposób komunikowania się HTV  oraz jego podłączania na orbicie do ISS przypomina skomplikowany balet nawigacyjny, podczas którego nieprzerwanie dokonuje on precyzyjnych manewrów autoregulujących.

Pokładowym „mózgiem”, zasilającym ten autonomiczny system kontroli, jest moduł awioniki. Ten wynaleziony przez Mitsubishi Electric moduł jest wyposażony w zaawansowane technologie z zakresu komunikacji, przetwarzania danych czy wytwarzania energii elektrycznej, które pozwalają HTV automatycznie pilotować się do celu.

Technologia pomp ciepła dla regionów o zimnym klimacie

Pompy ciepła to unikatowa technologia wyjątkowo energoprzyjaznego ogrzewania, możliwa do zastosowania nawet w bardzo chłodnych klimatycznie regionach.

Nawet lodowate powietrze zawiera w sobie jakąś cząstkę ciepła, którą można opanować technologią pomp ciepła i przetransferować do wnętrza pomieszczeń za pomocą obiegowego czynnika chłodzącego (termodynamicznego), naprzemiennie rozprężanego i sprężanego. Aby zasada ta sprawdzała się także w warunkach, gdy temperatura spada poniżej zera, w Mitsubishi Electric opracowano i rozwinięto oryginalny system obiegu czynnika chłodniczego, zwany Flash Injection Circuit (dwusystemowa iniekcja odpowietrzania). System ten zapewnia przepływ odpowiednio zwiększonej dawki czynnika chłodzącego nawet przy temperaturach poniżej zera, dzięki czemu pompy ciepła w zimniejszych zakątkach świata stają się wyposażeniem opcjonalnym.

e&eco-F@ctory

„Zobaczyć” energię w czasie rzeczywistym? Mitsubishi Electric oferuje wsparcie technologii oszczędzania energii, pozwalające na wizualizację obszarów o jej największym zużyciu.

Mitsubishi Electric Fukuyama Works opracowało nową, efektywną energetycznie platformę kontrolującą o nazwie EcoWebServer III, która mierzy i steruje wykorzystaniem energii. Energooszczędna inicjatywa, wdrożona w Fukuyama Works, opiera się na danych, dostarczanych przez Eco-Server, i przynosi zdumiewające efekty: redukcja emisji CO2 o około 11% (na podstawie danych o emisji CO2 w latach 1997 i 2005). W przełożeniu na równowartość walutową oznaczałoby to oszczędność rzędu 100 milionów jenów japońskich.

Ekran Diamond Vision

Panoramiczny ekran LED Diamond Vision, opracowany dla toru wyścigów konnych Sha Tin w Hongkongu, robi wrażenie. Ma szerokość 70,4 m, czyli więcej, niż rozpiętość skrzydeł Boeinga 747-400.

Woda z miejskiej rzeki nigdy nie smakowała tak dobrze

Mitsubishi Electric wynalazło unikalną technologię nowej generacji, opartą na wysoko skoncentrowanym ozonie, której celem jest oczyszczanie wody. Postęp w stosunku do typowego procesu oczyszczania wody z wykorzystaniem wyładowania elektrycznego polega na tym, że w technologii Mitsubishi produkowane jest znacznie więcej ozonu, przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości energii elektrycznej, potrzebnej do tego celu. Ta przełomowa technika, pozwalająca oszczędzać energię oraz przestrzeń, została uhonorowana nagrodą przemysłową w 2006 r. Technologia ta umożliwia stacjom uzdatniania wody bardziej efektywne korzystanie z zaawansowanych technologii oczyszczania wody ozonem, celem usunięcia z niej niepożadanych zapachów, bakterii i mikrobów. Efektem działania jest lepszej jakości woda pitna, a także zwiększenie możliwości w zakresie recyclingu pozostałej wody, niezdatnej do wykorzystania.