Nowa fabryka urządzeń klimatyzacyjnych Mitsubishi Electric

Na początku 2018 roku uruchomiona została linia produkcyjna w najnowszym zakładzie Mitsubishi Electric. Nowa fabryka Mitsubishi Electric – MACT, znajduje się w miejscowości Manisa w Turcji. Produkowane w niej są pokojowe urządzenia klimatyzacyjne Serii M – tzw. splity.

Biznes Mitsubishi Electric w Europie związany z branżą klimatyzacji systematycznie rośnie. Zapotrzebowanie na klimatyzatory jest coraz większe, tak z racji wzrostów gospodarczych krajów europejskich i tym samym bogacenia się społeczeństwa, jak i ze względu na coraz cieplejsze lato.
Oczekuje się, że nowa fabryka Mitsubishi Electric odegra kluczową rolę w zaspokojeniu potrzeb na klimatyzatory domowe sprzedawane na rynku europejskim. Dzięki dogodnej lokalizacji zakładów zapewniony zostanie elastyczny łańcuch dostaw zdolny do reagowania na wahania zapotrzebowania i spełnienie specyficznych wymagań rynku lokalnego, preferencji i wymagań środowiskowych i prawnych zarówno w Turcji, jak i w Europie.
Aktualnie w fabryce produkowany jest jeden model klimatyzatora – MSZ-AP. Kolejne modele wejdą do produkcji w najbliższych miesiącach.

Więcej o klimatyzatorach Mitsubishi Electric na stronie: www.mitsubishi-les.com.