Cele ulgi na robotyzację

Główne cele tzw. ulgi na robotyzację to: unowocześnienie procesów produkcyjnych, zwiększenie gęstości robotyzacji w Polsce i przyspieszenie prognozowanych obecnie trendów rozwoju robotyzacji w naszym kraju, wsparcie transformacji cyfrowej oraz promocja rozwoju robotyzacji przemysłowej. Pobierz nasz poradnik i dowiedz się więcej o celach ulgi na robotyzację.

Roboty przemysłowe

Roboty przemysłowe, których zakup uprawnia do skorzystania z ulgi na robotyzację, są precyzyjne zdefiniowane. W rozumieniu ustawy są to automatycznie sterowane, programowalne, wielozadaniowe i stacjonarne lub mobilne maszyny o co najmniej trzech stopniach swobody, posiadające właściwości manipulacyjne bądź lokomocyjne dla zastosowań przemysłowych. Roboty przemysłowe muszą także spełniać warunki dotyczące transmisji danych, monitorowania oraz integracji z innymi maszynami produkcyjnymi.

Beneficjenci ulgi

Każdy rządowy program wsparcia jest przygotowywany z myślą o konkretnej grupie podatników. Pobierz nasz poradnik i sprawdź, czy należysz do grupy uprawnionej do skorzystania z ulgi na robotyzację.

Koszty kwalifikowane

Inwestycja w robotyzację to nie tylko zakup robotów. Potrzebne są także inne urządzenia, a niekiedy nawet przebudowa zakładu produkcyjnego. W naszym poradniku opisujemy koszty, które podlegają odliczeniu w ramach ulgi na robotyzację.

Wysokość odliczenia

Ulga pozwala na odliczenie od podstawy opodatkowania podatnika 50% kosztów poniesionych na robotyzację w danym roku podatkowym. W jaki sposób można obliczyć korzyści związane z ulgą na robotyzację? Szczegółowy wzór w naszym poradniku.

Termin obowiązywania ulgi

Większość programów pomocy ma ograniczony termin składania wniosków i dopełniania formalności. Trzeba to brać pod uwagę, planując budżet i uzgadniając harmonogram zakupów, montażu i uruchomienia robotów. Pobierz nasz poradnik i dowiedz się, do kiedy obowiązuje ulga na robotyzację.

Jak przygotować się do skorzystania z ulgi na robotyzację?

Aby właściwie przygotować się do skorzystania z ulgi na robotyzację, warto m.in. zapoznać się wcześniej z dokładnym brzmieniem ustawy wprowadzającej ulgę, sprawdzić listę kosztów kwalifikowanych i przeanalizować pod tym kątem działalność firmy oraz przepisy limitujące zastosowanie ulgi, a także dobrać odpowiedni sprzęt i przygotować zestawienie cenowe na zrobotyzowaną linię lub maszynę, w oparciu o listę kosztów kwalifikowanych. O tym, co jeszcze należy zrobić, aby dobrze przygotować się do skorzystania z ulgi na robotyzację, piszemy w naszym poradniku.

Jak ulga może wpłynąć na rozwój robotyzacji?

Czy ulga na robotyzację może być bodźcem do rozpoczęcia przygody z robotyzacją? Czy producenci, którzy już używają robotów, dzięki skorzystaniu z ulgi na robotyzację będą mogli poprawić swoje wyniki? Sprawdź to w naszym poradniku dla przedsiębiorców.

Case study

Bazując na linii pakującej z robotami, przygotowaliśmy dla Was zestaw kosztów kwalifikowanych, które można odliczyć w ramach ulgi na robotyzację. Szczegóły w poradniku.

Inne zachęty wspierające robotyzację

Ulga nie jest jedyną korzyścią wynikającą z robotyzacji. Przekonaj się, ile może zyskać Twoja firma dzięki robotyzacji procesów produkcyjnych.

Potrzebujesz wsparcia w temacie ulgi na robotyzację? Chętnie pomożemy!

Każdy, kto podejmuje decyzję o nowej inwestycji, potrzebuje informacji, wskazówek, przykładów. Robotyzacją zajmujemy się od lat; przez ten czas zgromadziliśmy bogaty zestaw doświadczeń i wiedzę o praktycznych aspektach wdrożeń w niemal każdych warunkach. Podzielimy się nią z Tobą i przeprowadzimy Cię przez ten proces. Pobierz nasz poradnik i dowiedz się więcej na temat ulgi na robotyzację.