Polscy przedsiębiorcy doczekali się rozwiązania, które może gruntownie zmienić stan robotyzacji produkcji. Mowa oczywiście o uldze na robotyzację, która pomoże znacznie obniżyć koszty związane z zakupem i wdrożeniem robotów przemysłowych. Sprawdź, jak możesz wprowadzić swoją firmę na ścieżkę szybkiego rozwoju i poprawić swoją pozycję na rynku. Zapoznaj się z naszym poradnikiem poświęconym uldze na robotyzację.

Znajdziesz w nim wiele praktycznych informacji dotyczących wprowadzonej ulgi podatkowej. W poszczególnych rozdziałach omawiamy najważniejsze kwestie, które szczególnie interesują przedsiębiorców rozważających skorzystanie z ulgi na robotyzację.

Pobierz nasz poradnik i dowiedz się, jak możesz ograniczyć swoje koszty związane z inwestycją w robotyzację.

W naszym poradniku znajdziesz odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Czym jest ulga na robotyzację?
  • Kto może z niej skorzystać?
  • Jakie koszty kwalifikowane można odliczyć w ramach ulgi na robotyzację?
  • Jaka jest wysokość odliczenia?
  • Do kiedy będzie obowiązywała ulga na robotyzację?
  • Jak właściwie przygotować się do skorzystania z tej ulgi?
  • Jak ulga wpłynie na rozwój robotyzacji w Polsce?

Jaki jest cel ulgi na robotyzację?

Robotyzacja przemysłu leży w interesie całej gospodarki. Nowoczesna produkcja musi być zrównoważona, efektywna energetycznie, oszczędna pod względem wykorzystania surowców naturalnych, zdolna do szybkiego przezbrajania linii produkcyjnych. Może się taka stać tylko dzięki powszechnemu zastosowaniu robotów przemysłowych, co przełoży się na poprawę jakości i wydajności produkcji i lepsze wykorzystanie zasobów przedsiębiorstw, a w skali globalnej na zwiększenie efektywności energetycznej i zminimalizowanie uciążliwości przemysłu dla środowiska naturalnego. Taki jest główny cel ulgi na robotyzację. W skali indywidualnego przedsiębiorstwa zmiany wpłyną na wzrost konkurencyjności przez obniżenie kosztów produkcji oraz umożliwią wytwarzanie nawet krótkich serii wysokiej jakości produktów bez istotnego wzrostu kosztów produkcji.

Jak działa ulga na robotyzację?

Polski przemysł należy do najmniej zrobotyzowanych w Unii Europejskiej i w związku z tym potrzebne są działania systemowe wspierające robotyzację produkcji, a także wsparcie ze strony państwa. Ulgę na robotyzację oparto na zasadzie wsparcia przez zredukowanie obowiązku podatkowego. Przedsiębiorcy, którzy zainwestują w zakup robotów przemysłowych, mogą koszty kwalifikowane tej inwestycji odliczyć od podstawy opodatkowania. Dzięki temu część pieniędzy wydanych na robotyzację pozostanie w przedsiębiorstwie w postaci pomniejszonego podatku dochodowego. Z ulgi na robotyzację mogą korzystać wszystkie przedsiębiorstwa płacące podatki PIT i CIT.

Poradnik – źródło wiedzy o uldze na robotyzację

Rozważając skorzystanie z ulgi na robotyzację, warto skorzystać w wiedzy i doświadczenia firm specjalizujących się w robotyzacji i automatyzacji procesów produkcyjnych. Właśnie dlatego firma Mitsubishi Electric – jeden z liderów na rynku automatyki i robotyki przemysłowej – stworzyła kompletny poradnik, który jest bazą wiedzy dla przedsiębiorców – podatników chcących zasięgnąć jak najwięcej informacji o uldze na robotyzację. Poradnik powstał we współpracy z ekspertami z firmy doradczej Deloitte, którzy merytorycznie konsultowali poruszane w poradniku kwestie pod kątem ich zgodności z aktualnymi przepisami podatkowymi.

Gorąco zachęcamy do pobrania naszego poradnika i mamy nadzieję, że będzie on dla Państwa cennym źródłem wiedzy o uldze na robotyzację.