Stacja do
dzielenia i krojenia żywności

 

Mitsubishi Electric wsparło Western Mechanical Handling (WMH) w opracowaniu w pełni zautomatyzowanej stacji do dzielenia i krojenia żywności wszystkich rozmiarów i kształtów. Rozwiązanie obejmuje wysokowydajny sterownik PLC MELSEC Q, przetwornicę częstotliwości, HMI i dwa roboty z ramieniem przegubowym MELFA. Nowa stacja do krojenia żywności maksymalizuje wydajność, elastyczność i produktywność dla klientów z branży spożywczej.


 
stacja do krojenia żywności

Wyzwanie: bezproblemowa integracja procesu cięcia z procesem ciągłym.

W przemyśle spożywczym panuje ogromna konkurencja, w związku z tym wzrost wydajności często decyduje o przetrwaniu na rynku. Dlatego brytyjska firma WMH, zajmująca się inżynierią mechaniczną, dostrzegła potencjał optymalizacji procesów cięcia. Głównymi wymaganiami dla rozwiązania automatyzacji były szybkość, dokładność, możliwość zastosowania do żywności i łatwość użycia.

Rozwiązanie: praca zespołowa i wysokiej jakości komponenty Mitsubishi Electric.

Dzięki kompaktowemu, wydajnemu sterownikowi PLC MELSEC Q z panelem operatorskim GOT2000 i dwóm robotom z serii RV-F firmy Mitsubishi Electric wyposażonym w najnowocześniejsze ultradźwiękowe ostrza tnące firmy Telsonic firma WMH wdrożyła rozwiązanie, które dostosowuje się do prędkości taśmociągu. Dodatkowo wykonuje swoją pracę w ruchu. W związku z tym krojenie jest czyste i precyzyjne. Ze względu na klasę ochrony IP65, roboty 6-osiowe są standardowo przystosowane do higienicznych środowisk z czyszczeniem na mokro. Istotna dla aplikacji była ich wysoka precyzja 20 μm, dzięki czemu wysokowydajne ostrza całkowicie oddzielają podawany produkt, nie dotykając podstawy czy taśmy.

Efekt: czyste, precyzyjne krojenie i większa wydajność.

Podsumowując, maszyna może kroić żywność o różnych kształtach i rozmiarach bez konieczności dokonywania jakichkolwiek regulacji sprzętu. Zmniejsza tendencję do kruszenia się, szczególnie przy cięciu blisko krawędzi. Tym samym zmniejsza ilość odpadów. Ponadto nie trzeba przerywać procesu krojenia, dlatego oszczędzamy czas.

Doskonała wymiana informacji ze specjalistami z Mitsubishi Electric, a także ich szybkie reakcje na zgłaszane problemy, były niezwykle pomocne w opracowaniu precyzyjnego systemu cięcia. Obecnie cieszy się ono dużym zainteresowaniem w branży.Helen Northcott, Technical Sales & Marketing Manager, Western Mechanical Handling (WMH)

Zobaczcie w pełni zautomatyzowaną stację do dzielenia i krojenia żywności


Polecamy