Robotyzacja w branży FMCG

 

Oszczędność czasu, redukcja kosztów, skuteczne reagowanie na potrzeby klientów są niezbędne, aby zachować konkurencyjność. Robotyzacja w branży FMCG pozwala stworzyć bardziej wydajne oraz bezpieczne środowisko pracy. Przekonaj się, jak rozwiązania Mitsubishi Electric mogą wesprzeć Twój biznes.


 
 

Roboty w branży FMCG mogą przejąć szereg monotonnych, prostych zadań, tradycyjnie wykonywanych przez ludzi. Należą do nich m.in. obsługa maszyn i urządzeń, kontrola jakości, pakowanie, transport produktów. Dlatego roboty szczególnie sprawdzą się w miejscach, gdzie występują trudne warunki środowiskowe, takie jak mała przestrzeń czy obecność środków chemicznych.

 
icon

Oszczędność czasu

icon

Odpowiedź na problemy związane z niedoborami kadrowymi

icon

Łatwiejsze modyfikowanie linii produkcyjnych i wdrażanie nowych rozwiązań

icon

Szeroki zakres prac wykonywanych przez roboty –obsługują maszyny i urządzenia, kontrolują jakość, pakują, realizują transport międzyzakładowy

icon

Najlepsze efekty automatyzacji widoczne są tam, gdzie jest ona uzupełnieniem pracy ludzkiej

icon

Robot świetnie sprawdzi się w pracach monotonnych i powtarzalnych oraz tam, gdzie występują trudne warunki środowiskowe

icon

Automatyzacja nie wiąże się ona z koniecznością pozyskiwania wykwalifikowanej kadry czy
przeprowadzania kosztownych szkoleń

 
 

Podsumowując, Mitsubishi Electric doskonale rozumie te potrzeby i nie bez przyczyny stało się w całej Azji dostawcą numer jeden automatyki dla przemysłu spożywczego oraz branży markowych towarów paczkowanych. Warto zauważyć, że Jesteśmy znani z wysokiej jakości niezawodnego i innowacyjnego wsparcia, które zapewniamy naszym klientom w jednym z regionów światowego rynku, charakteryzującym się najsilniejszą konkurencją. W związku z tym nasze rozwiązania doskonale spełniają wymagania tych przemysłów. Rozwiązania bazujące na portfolio produktów Mitsubishi (w tym robotach, technologii serwo, modułowych sterownikach PLC, przetwornicach częstotliwości i systemach HMI) są odpowiedzią na oczekiwania rynków przemysłu spożywczego, napojów oraz towarów paczkowanych.

CZYTAJ WIĘCEJ
 

Polecamy