Procesy mikromontażu
o wysokiej prędkości

 

Jak powstawały procesy mikromontażu o wysokiej prędkości?
W nowo opracowanym, indeksującym stole obrotowym, przeznaczonym specjalnie do obsługi małych części w produkcji masowej, w dziale inżynierii mechanicznej Royal PHILIPS Electronics, PHILIPS Innovation Services, oddział Industrialization, maksymalna prędkość obrotowa wzrosła ze 100 do 180 cykli na minutę. Partner biznesowy Mitsubishi Electric zaproponował kompaktowe i wydajne roboty Mitsubishi współpracujące z elementami sterującymi opartymi na platformie iQ. Wybrany model wykonuje przemysłową kontrolę jakości produktów i opakowań pod kątem szczelności przy dużej prędkości. Wyniki można zastosować w wielu innych etapach procesu mikromontażu, takich jak łączenie, formowanie lub powlekanie.


 
Procesy mikromontażu

Wyzwanie: redukcja masy

W omawianym projekcie (procesy mikromontażu) największym wyzwaniem okazała się redukcja masy. Wysoką prędkość cyklu i maksymalną dokładność może zapewnić tylko system o niewielkiej masie.

Rozwiązanie: podwieszone roboty SCARA

W zakresie robotów i sterowania programiści postawili na komponenty Mitsubishi Electric. System jest całkowicie oparty na platformie iQ, co umożliwia wyjątkowo szybką synchronizację procesów roboczych, a tym samym obsługuje krótkie cykle. Dzięki komponentom Mitsubishi w zależności od wymagań prędkość można zwiększyć nawet o 80 cykli w porównaniu z poprzednim modelem.
Komponenty Mitsubishi Electric są odpowiedzialne za sterowanie i regulację stołu. W pierwszym modelu pracują dwa podwieszone roboty SCARA. Dwa procesory robotów, a także sterowniki PLC i procesory ruchu są zamontowane na szynie platformy iQ i komunikują się ze sobą bezpośrednio za pośrednictwem wbudowanej magistrali. Natomiast 15-calowy interfejs HMI serii GOT16 zapewnia łatwą obsługę. Stół obrotowy również jest wyposażony w sterownik bezpieczeństwa PLC.

Efekt: możliwość dostosowywania systemu do planowanej wielkości produkcji

Cała technologia serwo pochodzi od Mitsubishi Electric i automatycznie synchronizuje sekwencje ruchu. System ruchu umożliwia ciągłe dostosowywanie systemu do planowanej wielkości produkcji.
W poprzednich projektach firma PInS Industrialization instalowała roboty i elementy sterujące Mitsubishi Electric na liniach produkcyjnych, często w systemach zaopatrzenia i odbioru. Podsumowując, podjęto już decyzję o kolejnym wspólnym projekcie z systemem do zadań specjalnych. Ambitne produkty powstają w wyniku badań ukierunkowanych na zastosowania oraz nowe cele.

Mitsubishi Electric zapewnia kompletną obsługę, od sterowania robotem po HMI, w oparciu o platformę iQ. Żaden inny producent nie może dostarczyć tak kompletnego pakietu. Roboty Mitsubishi można nie tylko zintegrować w celu zaoszczędzenia miejsca, ale także zapewniają one stałą wysoką wydajność.Uwe Geick, Business Development Manager, Royal PHILIPS Electronics, PHILIPS Innovation Services (PlnS), Sparte Industrialization

Zobaczcie, jak działają dwa podwieszane roboty Mitsubishi Electric SCARA


Polecamy