Robotyzacja
w branży elektronicznej

 

Sektor elektroniki wymaga od producentów elastyczności produkcji i ogromnej precyzji. Z pewnością rozwiązaniem są tutaj roboty współpracujące. Ponieważ dzięki łatwemu wdrożeniu, pozwalają na szybkie dostosowanie linii produkcyjnych do nowych produktów. Umożliwiają także dostosowanie całego procesu produkcyjnego do zmian na poszczególnych etapach – od projektowania, przez instalację po eksploatację. Jak wygląda robotyzacja w branży elektronicznej?


 
Robotyzacja w branży elektronicznej

Robotyzacja w branży elektronicznej – roboty przemysłowe Mitsubishi Electric

Przemysłowe roboty MELFA MITSUBISHI wyposażone są w inteligentną technologię. Dzięki temu nadają się do bardzo szybkich, dokładnych i wydajnych stanowisk produkcyjnych. W związku z tym można je łatwo integrować z programowalnymi sterownikami PLC Mitsubishi. Dobrze współpracują także z innymi urządzeniami automatyki przemysłowej.

Godnym uwagi jest fakt, że Mitsubishi Electric produkuje szeroką gamę modeli. Dlatego pozwala to w pełni pokryć zapotrzebowanie na nowoczesne roboty. Zakres produktów obejmuje uniwersalne roboty ramieniowe o 6 stopniach swobody i udźwigu od 2 do 20 kg. A także roboty typu SCARA mające 4 stopnie swobody i udźwig od 3 do 70 kg. Są przeznaczone do zadań związanych z montażem i paletyzacją.

Dzisiaj przemysł domaga się robotów o zdolnościach i elastyczności do obsługi bardziej wyrafinowanych zadań. Seria MELFA FR oferuje nowe, bardziej inteligentne rozwiązania. Wspierają najnowsze technologie wytwarzania, oferując prostsze podejście do zaawansowanej i elastycznej produkcji.

Inteligentne funkcje następnej generacji ułatwiają wykonywanie prac, które zawsze opierały się automatyzacji. MELFA SafePlus oferuje “bezpieczne, współpracujące aplikacje robocze”. Pozwalają robotom i ludziom pracować przy wysokim poziomem bezpieczeństwa. Zapewniają jednocześnie dużą prędkość i wysoką wydajność. Funkcje integracji “FA-IT”, które dostępne są we wszystkich produktach automatyki Mitsubishi Electric, oferują maksymalną wydajność, funkcjonalność i łatwość obsługi, wspierając w ten sposób najnowsze technologie produkcyjne.

Sprawdź, co jeszcze możemy Ci zaoferować.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zobacz, jak działa aplikacja montażu elektronicznych elementów THT


Polecamy