Wkręcanie z wykorzystaniem cobota
w produkcji małoseryjnej

 

Połączenia skręcane spotyka się w większości urządzeń elektronicznych. Są bardziej wytrzymałe od zatrzasków, stabilnie mocują elementy, również te o większych wymiarach i masie (transformatory, silniki, wentylatory). Dlatego umożliwiają wielokrotny demontaż urządzenia i dostęp do jego elementów podczas konserwacji albo naprawy. Dowiedz się, jakie zalety ma wkręcanie z wykorzystaniem cobota.


 
 

Ponieważ wkręcanie z wykorzystaniem cobota wymaga ciągłego powtarzania prostych, identycznych czynności, doskonale nadaje się do robotyzacji. Specyfika produkcji nisko i średnioseryjnej sprawia, że robot skręcający części najprawdopodobniej będzie pracował w niewielkim pomieszczeniu, w którym zatrudnieni będą także ludzie. To doskonałe warunki dla robotów współpracujących – cobotów.

Z pewnością w rodzinie robotów Mitsubishi Electric idealnymi kandydatami do takiej pracy są roboty MELFA ASSISTA. Ze względu na to, że są niewielkie, energooszczędne, programowane intuicyjnie, bez potrzeby pisania abstrakcyjnego kodu idealnie świetnie sprawdzą się w tym zadaniu. Wszystkich czynności mogą ich nauczyć pracownicy, z którymi roboty będą współpracowały. W związku z tym nie ma potrzeby angażowania robotyków ani automatyków przemysłowych.

Reasumując, w pełni funkcjonalne stanowisko pracy można przygotować, wyposażając robota we wkrętak i podajnik wibracyjny. Ze względu na to, że Mitsubishi Electric współpracuje w tym zakresie z firmą On Robot, która produkuje wysokiej jakości osprzęt dla robotów, w tym specjalną linię akcesoriów dla cobotów i wydajne, choć niewielkie podajniki wibracyjne, jesteśmy w stanie dostarczyć najwyższej jakości, kompleksowe rozwiązania.

Cobot MELFA ASSISTA oferuje także szeroką gamę komponentów, takich jak chwytaki, palce, system wizyjny i inne urządzenia peryferyjne, opracowanych przez grupę organizacji znanych jako Partnerzy Robotów MELFA.

Dzięki temu narzędzia te można łatwo konfigurować i dopasowywać do aplikacji.

Podsumowując, robot ASSISTA może być także skonfigurowany do swobodnego poruszania się jako część pojazdów bezzałogowych AGV/AMR lub jako robot mobilny.

 
icon

Energooszczędność

icon

Kompaktowa budowa

icon

Intuicyjne programowanie

icon

Bezpieczny dla pracowników

icon

Doskonała powtarzalność montażu

 

Polecamy