Roboty dla branży medycznej

 

Szpitale, laboratoria i inne placówki medyczne wytwarzają odpady zakaźne. Dlatego muszą one być gromadzone, przechowywane, transportowane i utylizowane w bezpieczny sposób. Ponieważ rozszczelnienie pojemników jest niebezpieczne dla personelu i osób postronnych, musi się to odbywać w precyzyjny sposób. Tutaj z pomocą przychodzą roboty dla branży medycznej. Do pracy z materiałem zakaźnym warto wykorzystać roboty Mitsubishi Electric. Sprawdzą się przede wszystkim do zamykania i przenoszenia pojemników, usuwania odpadów z pomieszczeń. Można „zatrudnić” do tych zadań sześcio- i czteroosiowe roboty. Szeroka gama robotów o zróżnicowanym udźwigu, zasięgu ramienia zaspokoi większość potrzeb.

 
icon

Nie chorują po kontakcie z materiałem zakaźnym

icon

Nie muszą opuszczać strefy „brudnej”, więc nie istnieje ryzyko przeniesienia patogenów

icon

Mogą pracować całą dobę, nie dopuszczając do gromadzenia niebezpiecznych materiałów

icon

Mogą przenosić rozszczelnione pojemniki oraz zbierać niezabezpieczony materiał zakaźny

icon

Można je bezpiecznie poddawać wielokrotnej dekontaminacji i dezynfekcji

 

Wykorzystanie cobotów w branży medycznej


Niezwykle interesującą propozycją są roboty współpracujące. Coboty można instalować na stałe w pomieszczeniu o niewielkiej powierzchni, bez dodatkowej infrastruktury. Urządzenie może współpracować z ludźmi, albo wykonywać zadania niezależnie od nich, bez bezpośredniego nadzoru.

Instalacja i uruchomienie cobota zajmuje niewiele czasu. W związku z tym jest możliwa także w warunkach „polowych”. Na przykład w tymczasowych placówkach medycznych. Są one uruchamiane w związku z nagłymi sytuacjami: katastrofami naturalnymi, epidemiami.

Dzięki temu, że roboty współpracujące mają niewielką masę i rozmiary, mogą pracować jako roboty mobilne. W związku z tym można je zainstalować na ruchomych platformach, na przykład na urządzeniach AGV, AMR, AIV

Niewielkie wymagania, łatwość montażu, programowania i obsługi sprawiają, że doskonale nadają się do pracy w zakładach, w którym nie zatrudnia się specjalistów robotyków lub automatyków przemysłowych. W związku z tym w szpitalu obsługą robotów współpracujących mogą zajmować się pracownicy laboratoriów albo personel pomocniczy.

Roboty dla branży medycznej

Polecamy