Robotyzacja w medycynie

 

Przemysł farmaceutyczny stawia wiele restrykcyjnych wymagań związanych ze środowiskiem pracy. Przykładem może być m.in.: przestrzeganie podstawowych regulacji prawnych, dobór odpowiednich materiałów czy zachowanie najwyższych standardów. Aby spełnić wysokie wymagania, stawiane w branży life science, producenci nie mogą sobie pozwolić sobie na żadne odstępstwa od wyśrubowanych norm. Rozwiązaniem jest robotyzacja w medycynie. Roboty Mitsubishi Electric, dzięki swojej powtarzalności, niezawodności i precyzji, stanowią wtedy niezastąpione zaplecze technologiczne.


 
 

Produkty automatyki przemysłowej Mitsubishi sprawdziły się dotychczas w wielu aplikacjach. Począwszy od systemów pakowania wtórnego i procesów obróbki, przez sterowanie sterylizacją instrumentów medycznych za pomocą ozonu. Znalazły również zastosowanie w inspirujących innowacjach z zakresu zastosowań robotyki w chirurgii. Jednym z ciekawszych zastosowań mogą być procesy produkcji protez ludzkiego ciała. Jednym z przykładów może być proteza stawu biodrowego. W tym przypadku przy pomocy obrabiarki elektroiskrowej elementy kształtowane są ze specjalnych stopów. A te są dedykowane do wytwarzania protez części ciała. To jedna z wielu możliwości, jakie daje robotyzacja w medycynie.

 
 
robotyzacja w medycynie

Począwszy od procedur medycznych, takich jak wsparcie chirurgii, aż po innowacyjne metody kontrolowania skanowania wnętrza ciała, technologie robotyki Mitsubishi Electric wprowadzają nowy wymiar do przemysłu life science. Dzięki temu czynią go jeszcze bardziej innowacyjnym i dostosowanym do potrzeb ludzi, którym na co dzień służy.

Podsumowując, Mitsubishi Electric jest w stanie połączyć ze sobą w ramach pojedynczej platformy obsługę otwartych standardów. Należą do nich rozwiązanie takie jak PackML lub protokół Weihenstephan ze sterowaniem sekwencyjnym, sterowaniem procesami i szybkim sterowaniem ruchem. Dzięki temu przyśpieszamy prace techniczne i obniżamy koszty.

CZYTAJ WIĘCEJ

Polecamy